میکرونیدلینگ برای درمان آکنه و روشن سازی پوست

میکرونیدلینگ برای درمان آکنه

آیا می توانم از میکرونیدلینگ برای درمان آکنه و روشن سازی پوست استفاده کنیم ؟

آکنه به اندازه کافی ناامید کننده است ، ممکن است گاهی اوقات مجبور شوید با زخم هایی که از جای  جوش ها بعد از دوران بلوغ می مانند  مقابله کنید . جای زخم آکنه می تواند از آکنه کیستیک یا کندن و دستکاری جوش های  شما ایجاد شود. مانند سایر انواع زخم ها ، جای آکنه  چندین ماه یا حتی سال می ماند.

 

اگر محصولات زیادی را امتحان کرده اید و بی فایده بوده ، ممکن است برای خلاص شدن از زخم های آکنه و صاف و روشن سازی پوست، میکرونیدلینگ را در نظر بگیرید. این روش توسط یک متخصص پوست انجام می شود تا انواع نگرانی های مربوط به مراقبت از پوست از جمله زخم ها و چین و چروک را درمان کند. همچنین ممکن است به بهتر شدن جای اسکار آکنه کمک کند و مطالعات بالینی و انجام توسط افراد زیاد نتایج مثبتی را نشان داده است.

 

اثربخشی میکرونیدلینگ برای زخم های آکنه

میکرونیدلینگ از سوزن های ریز استفاده می کند که پوست شما را زخم های سطحی و ریز کند. بعد از به وجود آمدن این خراش های ریز بر روی پوستتان ، پوست شما در تلاش برای بهبود زخم های کوچک سوزن ها ، کلاژن بیشتری تولید می کند

این تئوری این است که کلاژن جدید ایجاد شده به صاف کردن ظاهر پوست شما کمک می کند تا خطوط ریز ، چین و چروک و جای زخم را پر کند.

طبق تحقیقات متخصصان زیبایی  میکرونیدلینگ بهترین کار را برای درمان زخم های آکنه است  که ممکن اس ابتدا وحشتناک به نظر برسد ولی کاملا ایمن و بدون عوارض است.

برخی از مطالعات دیگر نشان داده اند  که اثرات میکرونیدلینگ  بر روی زخم های آکنه وقتی با ترکیبات درمانی با ویتامینه سازی پوست انجام می شود  بهتر هستند .

برخلاف سایر روش های درمانی  کننده پوست مثل لایه برداری حداقل تهاجم را دارد ، میکرونیدلینگ برای تن های تیره پوست بی خطر و قابل استفاده است. این امر به این دلیل است که به لایه بیرونی پوست آسیب نمی رساند یا آن را از بین نمیبرد. همچنین میکرونیدلینگ برای پوست های نازک و حساس نیز بی خطر محسوب می شود.

اگر آکنه فعال دارید ، ممکن است متخصص پوست شما میکرونیدلینگ را برای آکنه فعال در صورت زیاد بودن توصیه نکند. همچنین در صورت داشتن روزاسه یا اگزما توصیه نمی شود ، زیرا این عمل می تواند علائم شما را بدتر کند.

شدت عوارض قرمز شدن و التهاب بعد از میکرونیدلینگ نیز بستگی به نحوه آماده سازی پوستتان دارد دارد. برنزه شدن یا قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب می تواند باعث تحریک پوست شما شود و التهاب را بدتر کند. نوشیدن آب زیادی در روز قبل و در ساعاتی که منجر به درمان شما می شود نیز می تواند احتمال کبودی و التهاب را کاهش دهد. شما همچنین باید با پوستی تمیز و  بدون هیچ گونه یر نوبت میکرونیدلینگ خود حاضر شوید.

هزینه میکرونیدلینگ برای جای اسکار و زخم

مبلغ دقیقی که برای میکرونیدلینگ پرداخت می کنید بستگی به مهارت و تخصص و مکانی که انجام می شود دارد .

جای زخم متوسط آکنه به سه تا چهار درمان نیاز دارد. برای زخمهای شدیدتر ممکن است به دو جلسه بیشتر احتیاج است.

اکثر افراد باید شش هفته منتظر بمانند تا بتوانند کلاژن جدید کاملاً شکل بگیرد.

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button