آشنایی با موم انداختن بدن یا اپیلاسیون

موم انداختن بدن یا اپیلاسیون : یکی از مسائل و نگرانی های همیشگی خانم ها رفع و از بین بردن موهای زائد بدن می باشد. موهای زائد در بیشتر قسمت های بدن می باشد که برای خانم ها بسیار آزاردهنده است.

یکی از راه های مناسب برای از بین بردن این موها، بدن یا اپیلاسیون می باشد. موم انداختن بدن یا همان اپیلاسیون طرفداران زیادی در حال حاضر دارد.

زیرا این روش مزایا و ویژگی های بسیار خاصی دارد که هیچ کدام از روش های مشابه این چنین نیستند.

برای  موم انداختن بدن یا اپیلاسیون  ، از ماده ای چسبناک به نام موم استفاده می شود. این ماده در حال حاضر به دو صورت دائم و معمولی مورد استفاده قرار می گیرد.

موم هایی که دائم می باشند، قدرت چسبندگی بالاتری نسبت به نمونه ی معمولی خود دارد به همین سبب استفاده از آن نتیجه ی بهتری به همراه خواهد داشت.

علاوه بر آن، موم ها می توانند به صورت سرد و یا گرم مورد استفاده قرار بگیرند. موم گرم نتیجه ی بهتری نسبت به موم سرد دارد.

در حال حاضر موم های گیاهی بسیار متنوعی نیز وارد بازار شده است که طرفداران مخصوص به خود را دارند.

برخی از این موم های گیاهی شامل موم های آلوئه ورا، موم های شکلاتی، موم های عسلی و توت فرنگی و … می شوند.

 

نکاتی مهم در مورد موم انداختن بدن

همانطور که بیان کردیم اپیلاسیون طرفداران بسیار زیادی دارد. به همین سبب افرادی که قصد دارند برای از بین بردن موهای زائد خود از  موم انداختن بدن یا اپیلاسیون  استفاده کنند، باید نکات مختلفی را مد نظر داشته باشند. برخی از مهم ترین این نکات شامل موارد زیر می باشد.

  • برای اپیلاسیون باید موهای شما به قدر کافی بلند شده باشد، در غیر این صورت موم نمی تواند مو را از ریشه جدا کند. البته موی زیاد بلند نیز در روند موم انداختن بدن، مشکل ایجاد می کند. طول مو باید 2 سانتی متر باشد.
  • موم انداختن بدن ممکن است با کمی درد همراه باشد. افرادی که نمی خواهند این درد را تحمل می کنند می توانند از روش های مختلفی مانند قرص ایبوپروفن و کمپرس سرد برای قبل از موم انداختن بدن، استفاده کنند.
  • برخی از آرایشگر ها برای تمیزی بیشتر کار در انتهای  موم انداختن بدن یا اپیلاسیون ، از موچین استفاده می کنند، دقت کنید که موچین حتما استرلیزه شده باشد. زیرا بسیاری از بیماری ها ممکن است با موچین انتقال یابد.
  • در زمان رفتن به آرایشگاه برای  موم انداختن بدن یا اپیلاسیون  ، حتما از روتختی و دستمال مخصوص به خود استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید بعد از اپیلاسیون به دستشویی و حمام آرایشگاه بروید ، حتما از وسایل شخصی خود استفاده کنید.
  • قبل از رفتن به آرایشگاه، قهوه نخورید. زیرا قهوه حس لامسه شما را بسیار قوی می کند و شما درد بیشتری را احساس می کنید. همچنین قبل از اپیلاسیون، به حمام نروید. زیرا چربی روی پوست شما از بین می رود و حساسیت پوست شما بیشتر می شود.

اگر پوستی حساس دارید حتما به آرایشگر خود بگویید تا موم شما را بیش از حد داغ نکند.

بهترین مرکز اپیلایسون اصفهان سالن مهتاب سجادیه 

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button