مزایای اپیلاسیون برای رفع موهای زائد

مزایای اپیلاسیون برای رفع موهای زائد چیست؟

موم سرد و گرم برای رفع موهای زائد  چیست؟

دو نوع موم وجود دارد: موم سرد و موم داغ.

 

رفع مو ها ی زائد با موم سرد

یک روش بسیار معمول و آسان برای استفاده موهای زائد است ، اما تنها نکته منفی این است که این موم در از بین بردن موها کمتر موثر است و از روغن کودک برای پاک کردن موم سرد از پوست یا استفاده از حوله مرطوب استفاده می شود .

 موهای زائد با موم داغ

از بین بردن موها با موم گرم

این روش کمی پیچیده تر است ، اما همچنین در از بین بردن مو بسیار  مؤثر است .برای استفاده از کیت موم گرم باید آن را تا دمای ایده آل گرم کنید تقریباً 30-40 درجه سانتیگراد است ، و موم نباید بیش از یک بار در یک ناحیه از پوست گذاشته شود  کند تا تحریک نشود  و در صورت وجود موهای باقی مانده ، می تواند با بند یا  موچین جدا شود ..

 

مهمترین مزایای  اپیلاسیون موهای زائد

موهای شما نازک تر و نرم تر می شوند

از آنجا که موم موها را از ریشه  خارج میکند و همین امر باعث می شود فولیکول های مو به مرور زمان ضعیف تر شوند و نرم تر و نازک تر شوند ، اما هنوز هم عوامل ژنتیکی رشد مو ، زبری و رنگ را تعیین می کند.

 

لایه برداری ملایم روی پوست

از بین بردن ناخالصی ها از روی پوست به این معنی است که پوست شما صاف و جوان تر به نظر می رسد ، اما به خاطر داشته باشید که اپیلاسیون مو لایه برداری نمیکند و شما اگر قصد لایه برداری پوستتان را دارید دو روز قبل از اپیلاسیون لایه برداری جزئی را می توانید انجام دهد تا سلول های مرده پوستتان را از بین ببرید.

نباید در همان روز عمل واکس پوست شود ، زیرا این می تواند پوست شما را ملتهب و حساس کند ، زیرا لایه برداری قبل از موم به موها کمک می کند تا به سرعت رشد نکنند.

 

پوست شما نسبت به عفونت ها کمتر مستعد می شود

تراشیدن مکرر موها با ژیلت  با تغییر رنگ پوست می تواند منجر به عفونت شود ، اما اپیلاسیون مو باعث حساسیت کمتری به التهاب می شود و باعث تغییر رنگ پوست نمی شود.

 

داشتن مجموعه ای متفاوت از موم

انواع شمع های مختلف  برای اپیلاسیون در بازار وجود دارد ، موم سرد و موم داغ و موم برای قسمت های کوچک مانند صورت و ابرو و نوع دیگری از بدن وجود دارد ، بنابراین انواع مختلفی از موم ها وجود دارند که  انتخاب کنید موم مناسب شما چیست.

 

بافت پوست را بهبود می بخشد

علاوه بر از بین بردن موهای زائد ، موم به بهبود چشمگیری در پوست کمک می کند و این از طریق کرم هایی برای از بین بردن مو یا اصلاح مو حاصل نمی شود و بهترین نوع موم حاوی آلوئه ورا یا کاکائو برای مرطوب کردن پوست و بهبود رنگ آن است.

 

اپیلاسیون مو روشی کم هزینه است

استفاده از اپیلاسیون برای از بین بردن مو ، هزینه زیادی برای شما ندارد و این کار را می توانید در خانه انجام دهید ، اگرچه اصلاح مو نیز مقرون به صرفه است اما مؤثر نیست .

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button