مراقبت های بعد از اپیلاسیون

مراقبت های بعد اپیلاسیون  در خانه اپیلاسیون اصفهان یکی از روش های رایج برای از بین بردن موهای زاید بدن که به وسیله وکس صورت اصفهان و یا موم انجام می شود، برای بعضی افراد ضروری است . پس از موزدایی، نیاز به مراقبت های بعد از اپیلاسیون وجود دارد چرا که در بهترین مرکز اپیلاسیون اصفهان  امکان وجود عوارضی مانند التهاب، جوش و خشکی پوست وجود دارد.

بنابراین پس از انجام اپیلاسیون و  وکس صورت اصفهان باید به نکات مهمی دقت کرد تا دچار مشکلات پوستی نشوید. یکی از این نکات عدم استفاده از دوش آب گرم پس اپیلاسیون است چرا که آب گرم باعث تحریک پوست می شود.

همچنین قبل از انجام موزدایی بهتر است پوست را لایه برداری کرد. این کار باعث می شود تا پوست های مرده از بین رفته و به مراقبت های بعد از اپیلاسیون کمک می کند. علاوه بر این شستشوی پوست قبل از انجام اپیلاسیون نیز باعث افزایش کیفیت نهایی می شود.

مراقبت های بعد از اپیلاسیون و وکس صورت

چه عواملی باعث ایجاد برجستگی روی پوست بعد از اپیلاسیون می شود؟

بسیاری از افراد پس از برداشتن مو چه با اپیلاسیون دائم اصفهان چه اپیلاسون با خشاب اصفهان  ، به فولیکولیت – بثورات ناصاف ، جوش مانند – مبتلا می شوند .که  معمولاً به دلیل التهاب ایجاد می شود که به مراقبت های بعد اپیلاسیون نیاز است . التهاب به طور معمول و بدون درمان به خودی خود از بین می رود.

اگر برجستگی های سفید با حالت چرکی  دارید که بیش از چند روز طول می کشد ، ممکن است فولیکولیت شما در نتیجه عفونت خفیف باشد . این مسئله معمولاً در خانه قابل درمان است.

اگر بعد از کاهش التهاب اولیه ، برجستگی هایی ایجاد  حداکثر یک هفته پس از اپیلاسیون ایجاد شود ممکن است نتیجه رویش مجدد موها  باشد. موهای فرو رفته نوع خاصی از فولیکولیت است. آنها ممکن است وقتی رشد می کنند  به جای اینکه از سطح پوست خارج شوند ، دوباره وارد پوست می شوند.

مراقبت های بعد ا اپیلاسیون زمانی  که موهای رشد کرده باعث ایجاد برجستگی های کوچک و گرد و یا چرکهایی می شوند که شبیه آکنه هستند نیاز است . مو ممکن است در داخل برجستگی دیده شود یا نشود.

اگر شما دارای موهای مجعد یا ضخیم هستید احتمال این حالت بیشتر است .

اگرچه ممکن است موهای برگشته شده به پوست  به مرور در بیایند د ، اما مواردی وجود دارد که می توانید برای رساندن زودتر آنها به سطح پوست و تسکین علائمانجام دهید.

مراقبت های بعد از اپیلاسیون و وکس صورت

نکات مهم در مراقبت های بعد از اپیلاسیون

همانطور که گفته شد یکی از نکات مهم در مراقبت های بعد از اپیلاسیون چه دائم چه اپیلاسیون با خشاب اصفهان ، حمام نکردن با آب گرم است. علاوه بر این به مدت 24 ساعت نبایستی در مقابل نور مستقیم خورشید قرار گرفت. چرا که پوست پس از انجام اپیلاسیون، بسیار حساس شده و در صورت رعایت نکردن آسیب می بیند.

همچنین پس از مو زدایی از مواد معطر استفاده نشود چرا که باعث التهاب و خارش پوست می شود. استفاده از کرم ها و ضد عفونی کننده ها نیز باعث خنک شدن و آرام شدن پوست می شود.

استفاده از روغن ها و لوسیون های ضد میکروب و خنک کننده نیز باعث تسکین و آرامش پوست می شود. این مواد دارای خاصیت بهبود دهنده بافت های پوست بوده و باعث ترمیم و نرم شدن پوست می شود. همچنین این محصولات باعث کوچک شدن منافذ باز پوست شده و از نفوذ قارچ و باکتری به این منافذ باز جلوگیری می کند.                                     

همچنین استفاده از کیسه یخ پس از انجام موزدایی، یکی از نکات مهم در مراقبت های بعد از اپیلاسیون است. استفاده از این نوع کیسه باعث خنک شدن سطح پوست و کاهش قرمزی پوست می شود.

برای جلوگیری از جوش زدن و التهاب در پوست بایستی پوست را با مرطوب کننده ها مانند روغن بچه مالش داده و پوست را به طور مرتب مرطوب نگه دارید و از خشکی پوست جلوگیری کنید.

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button