سرعت رشد مو بعد از اپیلاسیون

اپیلاسیون یکی از موثر ترین روش ها برای رهایی از شر موهای زائد از ریشه می باشد. اصولا سرعت رشد مو بعد از اپیلاسیون ۳ تا ۶ هفته است اما رشد موها در هر شخص متفاوت بوده و به شرایط بدنی و عوامل متفاوت دیگری بستگی دارد که در جهت آشنایی شما عزیزان به شرح مختصری از آنها می پردازیم.

1-    عنوان اصلی محتوا: سرعت رشد مو بعد از اپیلاسیون به چه عواملی بستگی دارد؟
4-    خلاصه محتوا (50 تا 70 کلمه) چنانچه تا امروز عمل اپیلاسیون را انجام نداده اید و حالا دوست دارید در مورد این عمل بیشتر دانسته و بدانید که سرعت رشد مو بعد از اپیلاسیون ‌چه مدت خواهد بود این پست را مطالعه کرده و از چگونگی مدت زمان رویش موها و با عوامل تاثیر گذار بر آنها کاملا آشنا شوید.

 

چه عواملی بر سرعت رشد مو بعد از اپیلاسیون تاثیر گذار هستند

 

سرعت رشد مو بعد از اپیلاسیون در خانه اپیلاسیون اصفهان به عوامل متعددی بستگی دارد این عوامل عبارتند از:

سن: سرعت رشد مو در افراد مسن کمتر از جوان ها می باشد. فاصله ی زمانی بین جلسات اپیلاسیون برای جوان ها کوتاه تر است.

هورمون: به طور کلی نباید خللی در فعالیت هورمون ها ایجاد شود. بر هم خوردن نظم و فعالیت هورمون ها تاثیر منفی بر عملکرد آنها داشته و این اختلال بر سرعت رشد و افزایش آنها تاثیر مستقیم می گذارد.

ژنتیک: عده ای از افراد به طور ارثی پر مو بوده و سرعت رشد موها در بدن آنها بیشتر از افراد دیگر می باشد. همین امر بر سرعت رشد مو بعد از اپیلاسیون در آنها با دیگر افراد تفاوت ایجاد میکند.

فصول گرم و سرد سال: گرما و سرما نیز بر رشد موها تاثیر گذار است و این مورد هم بستگی به شرایط بدنی در هر شخص دارد.

 

شرایط رشد مو بعد از اپیلاسیون

 

پس از انجام عمل اپیلاسیون در طول ۳ تا ۶ هفته رشد موها در ۳ موقعیت قرار می گیرند.

۱_ آناژن( مرحله ی رشد): در این مرحله ۸۵ درصد موها در طول زمان بیان شده هم زمان با هم و به این خاطر که همگی با هم از پوست جدا شده اند رشد کرده و به سطح پوست می آیند.

۲_ کاتاژن( مرحله ی استراحت): در مرحله ی استراحت ۱۰ تا ۱۵ درصد موها در زیر پوست جا خوش کرده اند که باز هم رسیدن آنها به سطح پوست بستگی به شرایط بدن دارد.

۳_ تلوژن( مرحله ی انتقال): در مرحله ی انتقال تنها ۲ الی ۳ درصد از موها زودتر از مدت بیان شده رویش داشته و در سطح پوست دیده میشوند.

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button