تاتو چیست ؟ روش‌های مختلف انجام آن مزایا و معایب آن

تاتو چیست شاید سوال خیلی از افراد باشد که قصد انجام چنین کاری را دارند .

انجام تاتو در قسمت‌های مختلفی از بدن، از جمله اقداماتی است که از گذشته تا کنون طرفداران بی‌شماری را به خود جلب کرده است. در این روش مواد خاصی که دارای منشاء زیر پوستی هستند را به وسیله‌ی نوعی سرنگ وارد پوست می‌کنند و سپس با تغییرات رنگی این مواد، اشکال و طرح‌های خاصی بر روی پوست کشیده می‌شود.

تاتو ممکن است برای رسم اشکالی خاص و سمبلیک بر روی پوست انجام شود یا برای ترمیم ابروها و ایجاد ظاهری زیبا برای آن‌ها بکار رود. انجام این کار ممکن است عوارضی را برای افراد به دنبال داشته باشد؛

بطور مثال از آن‌جایی که برای انجام تاتو از سوزن‌های مخصوصی استفاده می‌شود، در نتیجه ممکن است درد زیادی برای افراد همراه داشته باشد و حتی باعث خون‌ریزی قسمت‌های مختلف بدن شود. استفاده از ابزار و مواد ضدعفونی شده و استریل برای انجام تاتو ضروری بوده، چرا که در غیر این صورت و عدم رعایت موارد بهداشتی، ممکن است بیماری‌های عفونی جبران‌ناپذیری برای افراد به وجود آید.

عفونت‌های خونی، بیماری‌های پوستی، عفونت‌های پوستی و همچنین بروز بیماری‌های خطرناکی مثل ایدز و سرطان خون و پوست و همچنین سل، از جمله عواقبی است که بکارگیری روش‌های غیربهداشتی برای انجام تاتو برای افراد به دنبال خواهد داشت.

تاتو چیست

فواید تتو چیست ؟

همانطور که گفته شد، تاتو کاربردهای گوناگونی را همراه دارد؛ کشیدن طرح‌ها و نقاشی‌های گوناگون و سمبلیک بر روی قسمت‌های مختلف بدن، آرایش دائم صورت و همچنین ترمیم ابروها از جمله فواید انجام تاتو است.

همچنین باید اشاره کرد که بهترین میکروبلیدینگ اصفهان در سالن مهتاب سجادیه از روش های تتو ، بکارگیری این روش فواید درمانی زیادی را نیز به دنبال خواهد داشت و می‌توان از آن‌ برای پوشاندن نقص‌های پوستی مثل ماه گرفتگی استفاده کرد؛ از جمله کاربردهای درمانی این روش می‌توان به ترمیم خط لب افرادی اشاره داشت که به دلایل مختلف ارثی و ژنتیکی دارای خط لب کم رنگی هستند.

استفاده از تاتو برای رفع ایرادات ابرو نیز از جمله دیگر کاربرد‌های این روش است. ترمیم و رفع ایرادات چشم مثل افتادگی پلک و چشم و هم‌چنین ایرادات مختلف آن نیز، از جمله دیگر فواید بکارگیری این روش است.

تاتو می‌تواند کاربردهای گوناگون زیبایی و درمانی داشته باشد.

درباره admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button